Specjalista Alergolog

Alergologia jest stosunkowo młodą dziedziną wiedzy medycznej, związana ściśle z immunologią. Zajmuje się reakcjami nadwrażliwości na powszechnie występujące czynniki środowiskowe, takie jak pyłki roślin, pokarmy czy białka zwierząt, które są tolerowane przez osoby zdrowe, a u alergików wywołują objawy takich chorób jak: astma oskrzelowa, nieżyt nosa, zmiany wypryskowe i pokrzywkowe na skórze, a także różnorodne objawy ze strony przewodu pokarmowego oraz groźne dla życia objawy ogólnoustrojowe nazywane wstrząsem anafilaktycznym.

Współcześnie choroby alergiczne szacuje się że występują u około 25-30% populacji (zbierzcie 20-30 osobową grupę przyjaciół i sprawdźcie – około 4 osób przyzna się że mają alergię). Wciąż nie do końca są wyjaśnione przyczyny i mechanizmy chorób alergicznych, choć z całą pewnością można powiedzieć, że główną rolę odgrywają zaburzenia w funkcjonowaniu układu immunologicznego – stąd związki z immunologią.

Miło poinformować nam, że do grona naszych specjalistów dołączył specjalista alergolog

Dr n. med. Jacek Gocki.

” Moja przygoda z alergologią zaczęła się gdy zaczynałem studia medyczne. Mój nauczyciel, Profesor Bogdan Romański, wybitny alergolog i jeden z pionierów polskiej alergologii, mawiał że życie to przypadek i konieczność. Przypadkiem kompletując podręczniki na pierwszy rok studiów medycznych natknąłem się w księgarni na jego książkę „Alergologia”, która zainteresowała mnie i mam ją do dziś. Jakiś czas później osobiście się z nim zetknąłem, a potem zostałem jego uczniem. Alergologia zafascynowała mnie! i zostałem alergologiem. Prowadzę specjalistyczny gabinet alergologiczny w mieście Bydgoszcz. “

 

Informacja E-recepta

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia każdy lekarz naszej palcówki wystawi elektronicznie  E receptę.

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

-jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece

-nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna

-nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta

-zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

 

W związku z tym, każde wypisanie recept wiązało się będzie z wizytą lekarską, nie będzie możliwości otrzymania recepty w Rejestracji Głównej !

Komunikaty