PRACOWNIA ENDOSKOPII

Ars Medical posiada dwie pracownie Endoskopii, które wyposażone są w sprzęt do diagnostyki górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz dróg oddechowych (bronchoskopia).

NASI SPECJALIŚCI

Badania endoskopowe wykonują:

dr Rafał Grabus

oraz Realizuje odpłatne wizyty

dr Maciej Mierzejewski

oraz Realizuje odpłatne wizyty

dr Wojciech Potrzebowski

oraz Realizuje odpłatne wizyty

dr Katarzyna Kłonowska-Majchrzak

oraz Realizuje odpłatne wizyty

ZABIEGI:

DIAGNOSTYCZNE

  • gastroskopia (endoskopowa ocena przełyku, żołądka)
  • panendoskopia (endoskopowa ocena przełyku, żołądka, dwunastnicy)
  • rektoskopia (wziernikowanie odbytnicy)
  • kolonoskopia (endoskopowa ocena jelita grubego),
  • sigmoidoskopia (wziernikowanie odbytnicy, esicy)

LECZNICZE

  • likwidacja zmian naczyniowych przewodu pokarmowego
  • polipektomia żołądka i jelita grubego
  • tamowanie krwawień
  • ostrzyknięcie żylaków odbytu
  • usuwanie ciała obcego z górnego odcinka przewodu pokarmowego

GASTROSKOPIA

Gastroskopia jest badaniem endoskopowym pozwalającym na dokładną ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego. Polega na oglądaniu przełyku, żołądka i dwunastnicy. Gastroskopia może być zarówno badaniem diagnostycznym, jak również terapeutycznym polegającym na przykład na: usuwaniu ciał obcych, tamowaniu krwawień, usuwaniu polipów czy endoskopowym poszerzaniu powstałych zwężeń. Podczas gastroskopii wykonuje się również tzw. test uerazowy na obecność bakterii Helicobacter pylori (HP) wywołującej zapalenie albo wrzody żołądka lub dwunastnicy. Test ten polega na pobraniu kleszczykami dwóch drobnych wycinków błony śluzowej żołądka i naniesieniu ich na specjalny zestaw testowy. W najnowocześniejszym sprzęcie zamiast światłowodów jest stosowana mikrokamera umieszczona na końcu aparatury przesyłającej obraz, który jest następnie cyfrowo przetwarzany.

KOLONOSKOPIA

Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym pozwalającym ocenić jelito grube, a w określonych przypadkach końcowego odcinka jelita cienkiego. Końcówka endoskopu, która jest wprowadzona do jelita przez odbyt, ma możliwość obracania się w dowolną stronę w dość dużym zakresie co umożliwia przeprowadzenie endoskopu przez całą długość jelita grubego. Kolonoskopia może być badaniem diagnostycznym pozwalającym ocenić błonę śluzową badanego odcinka jelita grubego, jak również terapeutycznym polegającym na : usuwaniu polipów, tamowaniu krwawień, endoskopowym poszerzaniu powstałych zwężeń, czy paliatywnym udrażnianiu jelita grubego. W najnowocześniejszym sprzęcie zamiast światłowodów jest stosowana mikrokamera umieszczona na końcu aparatury przesyłającej obraz, który jest następnie cyfrowo przetwarzany.

Informacja E-recepta

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia każdy lekarz naszej palcówki wystawi elektronicznie  E receptę.

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

-jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece

-nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna

-nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta

-zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

 

W związku z tym, każde wypisanie recept wiązało się będzie z wizytą lekarską, nie będzie możliwości otrzymania recepty w Rejestracji Głównej !

Komunikaty