PRACOWNIA MAMMOGRAFII

Pracowania mammografii wyposażona jest w mammograf Selenia, który jest jednym z najnowocześniejszych systemów mammograficznych na Świecie, jednym z nielicznych w Polsce i jedynym na terenie województwa Wielkopolskiego.

RODZAJE WYKONYWANYCH BADAŃ:

 DIAGNOSTYCZNE

  • mammografia diagnostyczna

 PROFILAKTYCZNE

  • mammografia profilaktyczna

Przygotowanie do badania

Przygotowanie do badania: Najbardziej odpowiedni czas do wykonania badania – kilka dni po miesiączce. Wygodna odzież w dniu badania to dwuczęściowe ubranie. Nie wskazane stosowanie w dniu badania: dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

BIOPSJA MAMMOTOMICZNA

Biopsja mammotomiczna jest nową metodą pobrania materiału do badania histopatologicznego, która dzięki systemowi do biopsji stereotaktycznej, bardzo dokładnie zlokalizuje zmianę i dodatkowo wykorzystywana jest do usuwania małych zmian w całości wraz z marginesem. Biopsja mammotomiczna nie wymaga zakładania szwów i pozostawia jedynie niewielką 3mm bliznę. Przeprowadzenie zabiegu nie wymaga hospitalizacji. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo w Rejestracji Głównej na parterze.

Wydawanie wyników badań MMRTG odbywa sie w rejestracji telefonicznej przy pracowni mammografii na parterze . Pacjentka może odebrać wynik osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej w formie pisemnej. W przypadku ciąży, koniecznie należy poinformować prowadzącego badanie!

Jeżeli badania mammograficzne wykażą nieprawidłowość w obrazie i trzeba będzie przeprowadzić dalszą diagnostykę, nowy aparat mammograficzny pozwoli na wykonanie biopsji mammotomicznej piersi ponieważ wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w dzisiejszej mammografii.

Informacja E-recepta

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia każdy lekarz naszej palcówki wystawi elektronicznie  E receptę.

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

-jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece

-nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna

-nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta

-zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

 

W związku z tym, każde wypisanie recept wiązało się będzie z wizytą lekarską, nie będzie możliwości otrzymania recepty w Rejestracji Głównej !

Komunikaty