ODDZIAŁ HEMATOLOGII

Oddział Hematologii specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów z chorobami krwi, również tzw. onkohematologicznych, cierpiących na nowotworowe schorzenia układu krwiotwórczego (białaczki, chłoniaki, szpiczaki). Każda z sal chorych wyposażona jest w dwa nowoczesne, zautomatyzowane łóżka i własny węzeł sanitarny, ponadto oddział posiada cztery jednoosobowe izolatki ze śluzami immunologicznymi. Prowadzimy diagnostykę pełnego profilu chorób krwi, wykonujemy biopsje i badania morfologiczne szpiku, trepanobipsje, badania immunofenotypowe i cytochemiczne. Posiadamy własną aparaturę medyczną jak cytometr przepływowy, mikroskop optyczny, analizatory hematologiczne i biochemiczne. Dysponujemy także własną specjalistyczną bazą diagnostyczną, wykonujemy kompleksowe badania w pracowniach: endoskopii, radiologii (łącznie z badaniami ultrasonograficznymi na wysokiej jakości sprzęcie), tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Cierpiący na przewlekłe schorzenia krwi mogą korzystać z opieki Poradni Hematologicznej działającej na terenie Ars Medical, gdzie kontynuowane jest leczenie. Personel lekarski i pielęgniarski posiada wysokie kwalifikacje zawodowe, które sukcesywnie podnosi na specjalizacyjnych kursach i szkoleniach. Zapewniamy dobrą i profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarską.

PERSONEL ODDZIAŁU:

dr n. med. Paweł Wiszniewski

Ordynator Oddziału

dr Kotecka Joanna

dr Małgorzata Zyg – Standio

Mieczysława Połyniak

Pielęgniarka Oddziałowa

dr Elżbieta Czechowska

Warunkiem hospitalizacji pacjenta w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia jest przedstawienie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz wskazania medyczne wynikające z jednostki chorobowej.

Gabinet lekarski – 67 211 81 55

Punkt pielęgniarek – 67 211 81 56

w godzinach 800-1400

Informacja E-recepta

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia każdy lekarz naszej palcówki wystawi elektronicznie  E receptę.

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

-jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece

-nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna

-nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta

-zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

 

W związku z tym, każde wypisanie recept wiązało się będzie z wizytą lekarską, nie będzie możliwości otrzymania recepty w Rejestracji Głównej !

Komunikaty