Sale operacyjne

Sala Hybrydowa

Sala Hybrydowa jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań szczególnie w zakresie   działania lekarzy kardiologów i kardiochirurgów. Sala Hybrydowa w naszej placówce wyposażona jest w dwa blaty najazdowe tworzące stół operacyjny, kardioangiograf, płuco-serce służące do przeprowadzenia krążenia pozaustrojowego. Takie wyposażenie pozwala na przeprowadzanie zabiegów operacyjnych małoinwazyjnych wewnątrzsercowych i wewnątrznaczyniowych, których zakończenie czasami wymaga zmiany sposobu metody operacji i przeprowadzenia skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych. Sala Hybrydowa wyposażona jest w system integracyjny połączony z kamerami umieszczonymi  w lampie operacyjnej, dzięki czemu można konsultować  wieloaspektowe przypadki z doświadczonymi specjalistami  całego świata w sposób bezpośredni on-line.

Sala Ogólnochirurgiczna

Sala Ogólnochirurgiczna jest Salą Operacyjną w której można wykonywać zabiegi operacyjne  różnych specjalności. Posiadamy najnowocześniejsze narzędzia do realizacji procedur małoinwazyjnych takie jak videoendoskopy giętkie, narzędzia urologiczne pozwalające na wykonanie zabiegów przezcewkowych, wieżę laparoskopową wyposażoną w kamerę 3D, wieżę artroskopową pozwalającą na wykonywanie zabiegów  operacyjnych w obrębie stawów bez otwierania ich struktur. Nasza placówka posiada dwie nowoczesne platformy elektrochirurgiczne pozwalające na pracę w osłonie argonu, oraz posiadające możliwość zamykania naczyń krwionośnych. Tak jak na Sali Hybrydowej tak i na Sali Ogólnochirurgicznej jest system integracji pozwalający na rejestrację przeprowadzanych zabiegów operacyjnych ale również w razie takiej potrzeby na zasięgnięcie konsultacji innych operatorów.

Pracownia Hemodynamiki

 Pracownia Hemodynamiki to pracownia dignostyczno-lecznicza. Pracownia wyposażona w kardioangiograf, przezierny blat stołu pozwala na wykonanie koronarografii, czyli umożliwia wizualizację naczyń krwionośnych serca, oraz wszystkich nieprawidłowości występujących w obrębie naczyń. Pozwala również na przeprowadzenie zabiegów naprawczych w obrębie naczyń serca  w efekcie  poprawę ukrwienia mięśnia sercowego.

Informacja E-recepta

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia każdy lekarz naszej palcówki wystawi elektronicznie  E receptę.

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

-jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece

-nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna

-nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta

-zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

 

W związku z tym, każde wypisanie recept wiązało się będzie z wizytą lekarską, nie będzie możliwości otrzymania recepty w Rejestracji Głównej !

Komunikaty